Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz

Ev işleri arasında banyo temizliği kadınların en çok zaman harcadığı temizlik işlerinden birisidir. Sürekli neme ve suya maruz kalan banyonun temizliği de bu nedenle zordur. Su lekesi, kireç oluşumu ve benzeri gibi sorunlar banyo ortamında çok fazla görülür. Bu noktada mutfak ve banyo gibi ortamlarda temizliği kolaylaştırmak ve kusursuzlaştırmak adına birçok etkili yöntem kullanabilirsiniz.

Uygun fiyatlara elde edebileceğiniz basit ama etkili yöntemler ile mutfağınızda olduğu gibi banyonuzda da uzun süreli temizlik yapabilirsiniz. Genellikle banyonun daha temiz ve hijyenik olabilmesi için kimyasal madde içeren temizlik ürünlerinin daha etkili olduğu düşünülse de aslında bu yöntemler ile sağlığınıza zarar vermeden, kimyasal içermeyen ancak son derece etkili temizlik malzemeleri oluşturabilirsiniz.

Banyo Temizliğinde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Banyo temizliği, özen ve biraz da bilgi isteyen bir iştir denilebilir. Bu sayede kimyasallara kendinizi ve ailenizi maruz bırakmadan banyonuzda detaylı ve kusursuz temizlik yapabilirsiniz. Kimyasal içerikler her markaya göre değişiyor olsa da yine de piyasadaki ürünlerde kimyasal madde olduğunu söylemek mümkündür.

Banyo temizliğinizde kimyasal madde kullanmak istemiyor ancak banyonuzun bakteri ve kirlerden tamamen arındırmak istiyorsanız farklı malzemeler ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Limon, beyaz sirke gibi ürünler banyo temizliğinin en bilinen etkili malzemeleridir. Malzemeler ile yapacağınız doğal karışımlar ile temizleyici sprey gibi birçok ürün yapabilmeniz mümkündür. Bu sayede temizlik sırasında kimyasal solumak zorunda da kalmazsınız.

Banyo Temizliğinde Kullanılabilecek Doğal Malzemeler

Banyo temizliğinde kullanılabilecek doğal temizlik malzemelerinin başında Güleç Asprinn, limon, beyaz sirke ve karbonat gelir. Bu malzemeler tamamen doğal malzemeler olmakla birlikte tıpkı mutfak temizliğinde olduğu gibi banyo temizliğinde de etkili olabilecek karışımları yapabileceğiniz malzemelerdir. Her ne kadar banyo temizliği için piyasada birçok etkili temizlik malzemesi olsa da bu malzemelerin içerisindeki kimyasallar, sağlığınız için ciddi risk unsuru oluşturur.

Sağlığınızı korurken aynı zamanda pırıl pırıl banyo temizliğine ulaşma istiyorsanız o halde kendinizi ve banyonuzu doğal temizlik ürünlerinin etkisine teslim edebilirsiniz. Vakit harcamanda büyük bütçeler ayırmadan ekonomik şekilde her evde bulunan bu doğal malzemeler sizlere banyo temizliğinde ciddi oranda kolaylıklar sağlar.

Armatür Kireçlerine En Etkili Doğal Yöntem: Limonun Mucizesi

Banyoda temizlemesi zor, temizlendikten sonra ise kısa sürede aynı sorun ile tekrar karşı karşıya kalan alanların başında armatürler gelir. Armatürler, sürekli suya maruz kalır ve sert suyun etkisi ile de armatürler üzerinde sürekli kireç oluşumu meydana gelir. Kireç lekeleri, kuruyan su lekeleri gibi lekeler armatürler ne kadar temiz olsa da temizlik algısını ortadan kaldıran görüntüdür.

Banyo armatürlerinin üzerindeki kireç ve su lekelerini ortadan kaldırarak hem parlak hem de temiz bir görüntü elde etmek için sık kullanılan doğal malzemelerin başında limon gelir. İkiye kesilmiş limon ile banyo ve tuvaletlerinizdeki armatürleri ovduğunuzda armatürlerinizin kireç ve su lekelerinden arınarak parladığını görebilirsiniz.

Banyo Aynalarında Kusursuz Temizliğin En Kolay Yolu

Banyolardaki aynalar, banyo ortamının sürekli nemli ve sulu olmasından ötürü çok fazla lekelenir ve kirlenir. Dolayısıyla da banyoda kadınların en çok uğraştığı alanlardan biriside aynalardır. Ancak basit ve etkili yöntemler ile banyolarınızdaki aynaların temizliğini yaparak kusursuz banyo temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Banyonuzdaki aynaları ya da camları pürüzsüz bir temizliğe kavuşturmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey; sirke, su ve birkaç damla da Arap sabunu olacaktır. Birebir ölçü ile sirke ve suyu karıştırdıktan sonra içerisine birkaç damla Arap sabunu damlatmanız yeterlidir. Bu karışımı bir şişeye koyarak cam ve aynalarınızdaki tüm lekeleri zorlanmadan temizleyebilirsiniz. Bu karışım ayrıca içerisindeki Arap sabunu sayesinde güçlü bir koku giderici olma özelliği taşır.

Lavabolarınızı Kimyasal Kullanmadan Temizleyebilirsiniz

Banyo ve tuvalet temizliğinde çok sık karşılaşılan sorunlardan birisi de tıkanan lavabolardır. Piyasada birçok lavabo aç ürünü vardır. Ancak bu ürünlerin içerisinde yüksek oranda kimyasal madde olduğundan bu lavabo aç ürünleri lavabolarınızın boru tesisatına zarar verebilir ya da yaydığı kötü koku ile solunum yollarınızı tahrip edebilir.

Tıkanan lavabolarınızı doğal malzemeler kullanarak elde ettiğiniz karışımlar ile de kolayca açabilirsiniz. Bunun için tıkanan lavabo ya da gidere yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke dökerek 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Sonrasında bir litre kadar kaynar suyu döktüğünüzde giderinizin ya da lavabonuzun açıldığını göreceksinizdir. Bu özelliği ile etkili bir tuvalet temizleyici ürünüdür.

Banyo Temizliğinin Yıldızı: Güleç Asprinn Banyo-Wc Sprey

Banyo temizliği yapmak için illa kimyasal temizleyici ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. İçeriği doğal olan, sağlığınıza zarar vermeyen temizleyici ürünler ile de banyonuzda kusursuz bir temizliğin altına imzanızı atabilirsiniz. Bu ürünlerden birisi de Güleç Asprinn banyo ve wc sprey ürünleridir.

Asprinn ve wc sprey, banyo ve tuvalet temizliğinde kullanılan hem etkili hem de doğal içeriği yüksek olan ürünlerdir. Bu sayede banyonuzun her yerinde pratik olarak kullanarak banyo temizliğinizde büyük zaman ve enerji harcamak zorunda kalmazsınız.

Banyo Temizleyici Fiyatları

Özellikle ev hanımları birçok alanda olduğu gibi banyo temizleyici alırken de fiyatları araştırarak ev ekonomisini sarsmadan en etkili ve en doğru temizlik ürünlerini almaya çalışır. Ancak piyasadaki banyo temizleyici ürünlerinin fiyatları markaya göre farklılık gösterir.

Banyonuzda kusursuz temizlik için temizlik ürünlerine büyük bütçeler ayırarak yüksek meblağlar ödemek zorunda değilsiniz. Her evde bulunan ya da az bütçeyle ulaşabileceğiniz doğal malzemeler ile hem güçlü hem de etkili banyo temizleyiciler elde edebilirsiniz. Böylece lavabolarınızı, lavabo aynalarınızı, armatürlerinizi, zemin ve duvarlarınızı kusursuz temizlerken kimyasal solumayarak sağlığınızı da korumuş olursunuz.