Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz

Her gün yeni gelişmelerin yaşandığı teknoloji ile birlikte,  birçok alanda farklı ürünlerin çeşitliliği endüstriyel ürünlerinin daha çok ihtiyaç duyulduğunu ortaya çıkarmıştır. Her alanda olduğu gibi Temizlik sektöründe de olduğu gibi, Avrupa birliği uyum yasalarına uygun olarak, sağlığa zarar vermeyen ürünlerinin üretimi oldukça önem arz etmektedir.

Eski dönemlerde yaşayan ev hanımları temizlik için farklı alternatif ürünler kullanıyorlardı. Tuz ruhu, Arap sabunu ve kül gibi temizlik malzemeleri yeterince hijyenik olmasa da çok uzun yıllar özellikle kırsal kesimlerde yaşayanlar bu malzemeler ile temizlik ihtiyacını karşılıyordu. Ancak Endüstriyel temizlik ürünlerinin hızlı üretimi bayanlar için temizliği daha da kolaylaştırmıştır. 

Endüstriyel Temizlik Nedir? 

Fabrika ve sanayi gibi bir çok firmanın, faal olarak çalışmalarının devam edebilmesi amacıyla yapılan temel ve genel temizlik ve temizlik esnasında temizlik malzemeleri ve kimyasallardan faydalanarak, temizlenecek bölgenin, dezenfekte yapılması işlemine endüstriyel temizlik adı verilir. Endüstriyel temizlik alanları oldukça geniştir.

Sağlık sektöründen, turizme, kamu binalarından, büyük alışveriş merkezlerine kadar birçok alanda tercih edilir. Evimizden, iş yerimize kadar yaşadığımız bütün alanların temiz ve hijyenik olması sağlığımız için çok önemlidir. Bu sebepten dolayı endüstriyel temizlik ürünlerini üreten her firmanın önceliği müşteri memnuniyetidir.

Endüstriyel Temizlik Ürünlerinin Çalışma Alanları 

Yaşadığımız alanlardan ev ve işyeri yanı sıra Endüstriyel ürünlerinin çalışma alanları oldukça geniştir. Üretim yapan birçok işyeri ve büyük fabrikalarda, üretim sonucu oluşan atıklar, makina bakımları, ekipmanlar, paslanma kirlenme gibi alanlarda endüstriyel temizlik ürünleri kullanılır. Bu alanlarda oluşan kirlerin analizi sonucunda, kirlerin oluşumu ve yoğunluğuna göre yapılacak kimyasal yada fiziksel temizlik, olumlu verim almamızı sağlayacaktır.

İçinde kimyasal çözücülerin bulunduğu maddeler, yüzeysel temizliğin yanı sıra hijyenik olmakla beraber, kullanılan makina gibi ekipmanların kullanım ömrünü de uzatırken bu alanların zemininde de bu ürünler kullanılmakta olup zemin oluşumuna zarar vermemektedir.  Ayrıca endüstriyel temizlik ürünleri sadece fabrika ve üretim alanları değil, hastane, okul, Alış veriş merkezleri, oteller gibi alanlarda kullanımı oldukça yaygındır. 

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Çeşitleri

Gelişen ve artan nüfusa bağlı olarak fazlalaşan ihtiyaçlar doğrultusunda, vakit daha önemli bir hale gelmiştir. Temizlik yapılan zamanı da en aza indirmek için ev ve işyerlerindeki her bir alanda yapılan genel temizlik için farklı malzemeler üretilmiştir. Örneğin, normal deterjanların çıkaramadığı lekeler için özel leke çıkarıcılar, başka alanda kullanılmaz, yağ çıkarıcı özelliği olan bir deterjanı bulaşık yıkamada kullanılmaz gibi ahşap temizleyici bunlar arasındadır.

Çamaşır ve bulaşık makinası temizleyici, tuvalet ve banyo için kireç sökücü, çamaşır suyu, halı yıkama şampuanı gibi farklı alanlarda kullanılan doğa ve çevre dostu insan sağlığı için zararlı kimyasal içermeyen çok sayıda deterjan ve temizlik malzemeleri üretilmiştir. 

Endüstriyel Temizlik Ürünleri Boyutları

Temizlik hayatımızın her alanında bulunan, temizlik ürünleri ve malzemeleri kullanım alanlarına göre farklı boyutları vardır. Temizlik alanlarında kullanılan temizlik ürünleri ve malzemelerini sadece deterjan, grubu olarak değil paspas, fırça, bez, sünger, mob, kova gibi aparatlar ile değerlendirdiğimizde, temizliğe olan ihtiyacımızı bir kez daha önemi anlaşılr. Yaşamımızı kolaylaştıran bu ürünler ve malzemelerin bizlere sunduğu hizmetler, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

Ev ve işyerlerimizde tercih ettiğimiz ürünleri genellikle küçük marketlerde gram yada 1-5 arası kiloluk ebatlarda bulabiliriz. Ancak daha büyük kullanım alanlarında, toplu temizlik malzemeleri satışı yapılan yerlerde bulabileceğimiz, daha büyük boyutlardaki ürünler ekonomik olarak daha avantajlıdır. 

Endüstriyel Temizlik Ürünlerinin Fiyatları

Hizmet veren endüstriyel temizlik şirketleri yada evimiz, işyerimiz için aldığımız ürünlerin fiyatlarına baktığımızda, aldığımız hizmete kıyasla gayet ekonomiktir. Temizlik ürünlerinin satıldığı marketlerde ürünün boyutu ve kalitesine göre değişken fiyatlardadır. Ancak endüstriyel temizlik şirketlerinin verdiği hizmetler kullandıkları malzemeler ve ekipmanları ile daha kapsamlı yapılır ve daha yüksek fiyatlar ile günlük ücretlendirmeye tabii tutulur.

Endüstriyel temizlik ihtiyacının bulduğu üretim yerleri ve fabrika gibi alanlarda sıradan kişilerin yapacağı temizlik, iş kazaları gibi kötü sonuçlar doğurabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak, Uzman ekibiyle kaliteli hizmet veren endüstriyel temizlik firmalarından yardım almaları daha yerinde olacaktır. Düzenli olarak yapılan endüstriyel temizlik işlemleri, hizmet alanları fazla masraf yerine ekonomik bir kar sağlayacaktır.