Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Elde Halı Yıkama Şampuanı

Halı şampuanı, halı temizliğinde son derece önemli olan temizlik ürünlerinin başında gelir. Evlerimizde en sık kullanılan eşyaların başında halılar gelir.

Durduğu yerde dahi sürekli tozlanmaya meyilli olan halılar, üzerine basıldıkça kirlenir ve tozlanır. Bununla birlikte beklenmedik kazalar neticesinde de halılarınızın üzerinde inatçı ve çıkmamak için direnen lekeler oluşabilir.

Çocuklu ve evcil hayvan bulunan evlerde halı temizliği daha büyük önem taşırken yine bu evlerde halıların kirlenme olasılığı daha fazla olur. Dolayısıyla da ev hanımları halılarda hijyen sağlayabilmek adına elde halı şampuanı ürünleri hakkında sürekli detaylı araştırmalar yapar ve hatta indirimleri takip ederler. Bu noktada kalitesi tartışılmakla birlikte birçok halı yıkama şampuanı vardır.

Halı temizliği bir evin en önemli temizlik işlerinden birisidir. Ev, sürekli temizlense de halıların kirli ve lekeli olması bütün evin temizliğine gölge düşürür. Bu noktada ev hanımları halıları profesyonel yıkama yapan firmalara teslim edebileceği gibi bu hizmete bütçesi yetmeyen hanımlar da evde halı yıkama yaparak doğru ürünleri tercih ettiklerinde etkili sonuçlar elde edebilir.

Tüylü ve hav yönü olan halıların temizliği de dikkat ve bilgi isteyen bir iştir. Bu doğrultuda halı yıkama sırasında doğru ürünler tercih etmek son derece önemlidir. Halının modeli, malzemesi gibi detaylara göre tercih edilen ürünler ile daha hızlı ve daha hijyenik sonuçlar elde etmek mümkündür.

Halı Şampuanı Nedir?

Halı şampuanı ya da diğer adı ile halı yıkama deterjanı, halıları elde yıkamak ve halıların tertemiz olmasını sağlamak için kullanılan temizlik ürünüdür. Özel formüle sahip olan sıvı deterjan sayesinde halı üzerindeki tüylerin derinlerine kadar temizlik sağlanır ve görünmeyen kir ve tozlar dahi halı üzerinden temizlenir.

Halının leke çıkarıcı halı şampuanı ile ovulması sonrasında halının içine kadar işleyen tüm kir ve tozlar dışarı atılır. Bu temizlik işleminin sırasında halı şampuanının oluşturduğu köpük, halının ovulmasını kolaylaştırırken aynı zamanda halının içine hapsolmuş kirlerin de halı üzerine çıkarılarak halının tamamen arındırılmasını sağlar. Bu nedenle de halı yıkama şampuanı toz arındırıcı ve temizleyici bir üründür.

Piyasada birçok halı yıkama şampuanı vardır. Ancak önemli olan performansı yüksek ve etkisi büyük ürünler bulabilmektir. Güleç Kimya, bu konuda kendisini kanıtlamış lider bir üretim firmasıdır. Özel olarak formüle edilmiş halı şampuanı, ne kadar çok köpük yapar ise o kadar iyi bir şekilde halıda derinlemesine temizlik sağlayacaktır.

Halı temizliğinde rastgele temizlik ürünleri değil doğrudan halı yıkama şampuanının tercih edilmesi son derece önemlidir. Aksi halde halı temizliğine uygun olmayan temizlik ürünleri kullanıldığında halının üzerinde deformasyonların olması, renk değişmesi ve benzeri gibi birçok sorun ile karşı karşıya kalınması mümkündür. Bu nedenle de halı temizliğine uygun ürünler, halı özellikleri göz önünde tutularak üretilmiş özel ürünlerdir.

Halı Şampuanı Nasıl Kullanılır?

elde halı deterjanı

Ev temizliğinin önemli bir bölümünü de halı temizliği oluşturur. Sürekli yerde serili olan halılar, üzerine basıldığında ya da cam ve kapılar açık olduğunda tozlanır. Bu tozlar zaman içerisinde halının içine hapsolarak halının kirlenmesine ortam hazırlar. Eğer halı temizliği tam anlamı ile yapılmaz ise zaman içerisinde eve rahatsız edici bir koku yaymaya başlar.

Temiz bir ev için temiz ve güzel kokan bir halı şarttır. Geleneksel halı yıkama yöntemlerin gelişi güzel ürünler tercih edilmiş olsa da günümüzde artık teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tüm geleneksel metotlara da veda edilmiştir. Modern halı yıkama şampuanı ile halı temizliği artık ev hanımları için pratik ve hızlı bir işlem halime gelmiştir.

Halılara zarar vermeden derinlemesine temizlik yapabilmek için öncelikle halı şampuanının nasıl kullanılması gerektiği konusunda ev hanımlarının bilgi sahibi olması gereklidir. İlk aşamada halıyı özenli bir şekilde süpürmek gerekir. Böylece halı üzerinde kıl, tüy ve toz gibi tüm unsurlar uzaklaştırılır. Halının üst yüzeyinin temiz olması halı temizliğini de büyük oranda kolaylaştırır.

Halı yıkama suyunun içerisine yeterli miktarda halı yıkama şampuanı konulur. Bu su ile halı güzel bir şekilde köpürtülerek ovulur. Halı ne kadar çok köpürür ise temizlik de o kadar kolay ve derinlemesine olacaktır. Tüm toz ve lekelerin temizlendiğine emin olunduğunda ise halı duru su ile kalıntı kalmayacak şekilde durulanır. Böylece halılar en dipten en üste kadar kusursuz temizliğe ulaşır.

Halı Şampuanı Fiyatları

Günümüz piyasasında sayısız markanın birden fazla halı temizlik ürünü vardır. Bu noktada ev hanımlarının neredeyse hepsi halı yıkama şampuanı tercih etmeden tıpkı diğer temizlik ürünlerinde olduğu gibi bir muammada kalarak tercih yapmakta zorlanabiliyor. Ancak ürünün fiyatı ne kadar önemli olsa da öncelik ürünün içeriği ve etki alanı olmalıdır.

Tüm alışveriş merkezlerinde halı yıkama şampuanı bulmak mümkündür. Bu ürünler arasında aşırı ucuz ya da aşırı pahalı ürünler de vardır. Elbette bu ürünlerin içerik kalitesi insan sağlığı ve halılarınızın ömrü açısından tartışılabilir. Önemli olan insan sağlığına zarar vermeyen ve halıların ömrünü azaltmayan ürünler tercih edebilmektir.

Halılardaki leke ve kirleri çıkarmak için kullanılan temizlik ürünlerinden birisi olan halı şampuanı fiyatları, her bütçeye göre uygun olan fiyatlardır. Ayrıca ekonomik boy halı şampuanı ürünleri her zaman daha uygun fiyatlarda tüketicilere sunulur. Bununla birlikte güvenilir bir markanın ürününü tercih etmek fiyat konusundan çok daha önemlidir. Özellikle çocuklu evler için halı hijyeni ve ürünün halıda kalıntısı bırakmaması büyük önem taşır.

Piyasada bütçenize uygun ve aynı zamanda hem sizin hem de çocuklarınızın sağlığı için halılarınızın ömrünü kısaltmayacak ürünler arıyorsanız Güleç Kimya halı şampuanı tercih edebilirsiniz. Uzun süre kullanıma uygun olacak boyutları sayesinde ekonomik fiyatlar ile sizlere ekonomik ve etkili halı temizliği imkanı sunar.

Güleç Halı Şampuanı

Halı şampuanı denildiğinde akla gelen ilk ve tek ürün Güleç halı şampuanıdır. Halınız ne kadar temiz olur ise evinizin temizliği de o denli kendisini gösterecektir. Evinizin bahar kokuları ile bezenmesini sağlayan Güleç halı şampuanı, alanında uzman olan kişiler tarafından özel olarak formüle edilmiş temizlik ürünüdür.

Her bütçeye uygun ve aynı zamanda da son derece uygun fiyatlı olan halı yıkama şampuanı, içerik olarak da son derece temizdir. Sadece temizliğe değil aynı zamanda derinlemesine halı temizliğinin yanı sıra insan sağlığını da ön planda tutan Güleç halı şampuanı, son zamanlarda tüm ev hanımlarından tam puan almış bir üründür.

Yeni elde temizlik için özel olarak üretilmiş olan Güleç halı şampuanı ile halı üzerindeki en inatçı kir ve lekeleri dahi kısa sürede temizlemek mümkün hale geliyor. Kalite ve sağlıklı içeriği aynı zamanda halının en dibine kadar işleyerek halının derinlerinde gözle görülmeyen bakteri ve mikroorganizmaların dahi halıdan uzaklaştırılmasını sağlar.

Bütçenize uygun ancak diğer yandan da %100 temizlik sonucu alabileceğiniz halı temizlik ürünleri tavsiyesi arıyorsanız o halde Güleç halı şampuanı ev hanımlarının beklentilerini en üst seviyede karşılayabilecek etkili bir halı temizlik ürünüdür.