Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
En Etkili Yağ Çözücü; Güleç Yağ Çözücü

Mutfak temizliğinin ileri gelen temizlik ürünlerinin başında şüphesiz her ev hanımı için yağ çözücü gelir. Mutfağınız, en çok zaman geçirdiğiniz ve diğer yandan da sürekli yemek pişirildiği için buhara, neme ve yağlanmaya maruz kalan ortamlardır. Özellikle ortamda sürekli buharın ve nemin olması ya da talihsiz bir şekilde ocaktaki kızartmanın veya yemeğin sıçraması mutfak temizliğinize gölge düşürebilir.

Mutfak temizliğinin sık ve düzenli bir şekilde yapılması detaylı temizliğe ayrılan sürenin de azalmasını sağlar. Bu noktada tercih edeceğiniz güvenilir ve güçlü bir yağ sökücü mutfağınızdaki tüm yağlanma sorunlarını ortadan kaldırırken size de hijyenik bir mutfak ortamı sunar. Sadece yüzeylerde değil bulaşık yıkama sırasında da kullanabileceğiniz yağ çözücü etkili bir ürün olacaktır.

Yemek pişirme ya da kızartma sonrasında tava ve tencerelerin dibinde kalıplaşan yağ, herkesin korkulu rüyasıdır. Yağ çözücü sayesinde mutfak dolapları, fırın ve ocak gibi yüzeylerin yanı sıra aynı zamanda tencere ve tava gibi yağlı yüzeylerini de zarar vermeden ve çizmeden temizleyerek mutfak eşyalarınızı eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz.

Yağ Çözücü Nedir?

Genellikle mutfak temizliğinde kullanılan yağ çözücü temizlik ürünleri; yağın yapısını değiştirmeye yönelik özel olarak formüle edilmiş temizlik ürünleridir. Yağ lekelerini temizlerken yüzeydeki yağın sabunlaşmasını ve yüzeyden kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Ev hanımlarının temizlik ürünleri arasında birinci tercihi olan yağ çözücü, doğru ürün tercihi ile kullanıldığında özellikle mutfak temizliğinde harikalar yaratır.

Mutfaklarda ev temizliği başta olmak üzere ocak ve fırın gibi tüm yüzeylerde kullanabileceğiniz yağ çözücü ile kalıplaşmış ve inatçı yağ lekelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Püskürtme şişesi sayesinde yüzeye birkaç fıs uygulayıp süngerle hafif ovup kısa bir süre bekledikten sonra yağ lekelerinin kısa sürede çıktığını görebilirsiniz.

Yağ çözücünün kullanım alanları sadece evre, fırın ve ocak gibi yüzeyler ile sınırlı değildir. Geniş bir kullanım alanına sahip olan yağ çözücü, aynı zamanda yağlı bulaşık temizliği için de birebir çözümdür. Özellikle tencere ve tava gibi yağ ile direk temas eden ve zamanla yağın yanması ile tabanda oluşan yağ kalıntıları yağ çözücü ile kısa sürede çıkarılabilir ve hem tencereleriniz hem de tavalarınız yeni gibi olur.

Yağ Çözüyle Fırın Temizliği

Yağ çözücüyle fırın temizliği son derece kolay ve pratiktir. Fırın, her kullanıldığında kirlenmeye müsait bir üründür. Fırın içerisinde pişirilen yemeklerin yağı ve suyu fırının içine ya da camına sıçrar ve bu kalıntılar uzun süre beklediğinde fırının da her çalışması ile daha da sertleşir ve kalıplaşır. Bu durumda fırın temizliği eğer doğru ürün kullanmıyorsanız zahmetli ve uzun süren bir iş haline gelebilir.

Etkili bir yağ çözücü, fırın içindeki tüm kir ve yağları kısa sürede ortadan kaldırmanızı sağlar. Yağ çözücü ile fırın temizliğini yapabilmek için öncelikle fırının içindeki tüm tepsi ve ızgara gibi araç gereçleri çıkartmanız gereklidir. Daha sonrasında fırını 5 dakika kadar 50 derecede ısıtmanız kirlerin daha kolay yumuşamasına yardımcı olacaktır.

Isınmış olan fırına yeteri kadar yağ çözücü püskürtülür ve sünger ile tüm kirli yüzeye yayıldıktan sonra bir süre beklenir. Bekleme süresi sonrasında sünger ile fırın yüzeyine zarar vermeden hafifçe ovduğunuzda fırınınızın içerisindeki kir ve yağların kolayca çıktığını görebilirsiniz. Tüm kirler çıktıktan sonra ise detaylı durulama aşamasına geçmelisiniz.

Fırın temizliği sonrasında yağ çözücüyü mutlaka kalıntı bırakmayacak şekilde fırın içinden durulamalısınız. Aksi takdirde fırının temizlik sonrasında çalışması sırasında içerisindeki yemeklere yağ çözücünün kokusu sinebileceği gibi kimyasal maddeler de geçebilir ve bu durum insan sağlığı açısından ciddi risk teşkil eder.

Yağ Çözüyle Ocak Temizliği

yap çözücü

Mutfakta en çok ve sürekli kirlenen yüzeylerin başında ocak gelir. Bu nedenle de ev hanımları neredeyse her gün düzenli olarak ocak temizliğine zaman ayırır.

Yemek pişirirken taşan yemek, sıçrayan yağ ve salça gibi unsurlar ocağın her gün kirlenmesine neden olur. Eğer bu unsurlar bir süre ocak üzerinde kalır ise bunun sonucunda da daha da katılaşır ve temizlenmesi zor bir hal alır.

Ocak temizliğinde kullanılan en etkili temizlik ürünü yağ çözücüdür. Ev tipi ocaklarda olduğu gibi restoran ve lokanta gibi yerlerde de etkili şekilde kullanılabilen yağ çözücü ürünleri, doğru tercihler neticesinde kısa sürede kusursuz ocak temizliğine ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için de ocağınızın temizliğini mutlaka doğru adımlar ile ocağınıza zarar vermeden yapmalısınız.

Ocak temizliğinde mutlaka ocakların ateş aldığı memelere dikkat ederek temizlik işlemini yapmalısınız. Bunun için de yeteri miktarda yağ çözücü, kirlerin üzerine püskürtülür ve yayıldıktan sonra ovulur ve beklemeye alınır. Bekleme süresi sonrasında kısa bir ovma işleminden sonra da silinerek tamamen temizlenebilir. Böylece ocağınız parlak ve gıcır gıcır görünümüne kavuşur.

Yağ Çözücü Fiyatları

Üretim sektörünün gelişmesi ile birlikte artık birçok marka kendi bünyesinde yağ çözücü ürünleri üretmeye başlamıştır. Her markanın her yağ çözücü ürününün içerik ve performans özellikleri tartışılır. Ancak Güleç yağ çözücü gibi temizlikten ödün vermeyen bir ürün tercih ediyor iseniz o halde yağsız ve tertemiz yüzeylere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ev ekonomisini düşünen hem de diğer yandan evinde kusursuz temizlik sağlamak isteyen ev hanımları piyasadaki tüm ürünleri hem fiyat hem de özellikleri açısından inceler ve araştırır. Bu bağlamda özellikle ev ekonomisine önem veren hanımlar için yağ çözücü fiyatları oldukça önemli konulardan birisidir.

Evinizin tüm yağlı yüzeylerinde ve mutfak eşyalarında kullanabileceğiniz yağ çözücü ürünleri arasından tercih yaparken mutlaka fiyattan önceki içerik ve performans araştırması yapmalısınız. Bu bağlamda ekonomik boylar tercih ederek sadece deneme amaçlı olarak alabilir ve ürünleri deneyebilirsiniz. Böylece en etkili ürünü daha kolay şekilde bulabilirsiniz.

Bu hususta Güleç yağ çözücü ürünleri hem fiyat hem içerik hem de performans olarak kendisini kanıtlamış ve tüm kullanıcılarından tam not almış markalar arasında lider konumundadır.

Güleç Yağ Çözücü

Güleç yağ çözücü, yağ çözücü alternatifleri arasında birinci sırada yer alan temizlik üründür. Aklınıza gelebilecek tüm yağlı yüzeylerde kullanılabilir özelliğe sahiptir. Genel mutfak temizliğinin yanı sıra fayans temizliği, fırın temizliği ve ocak temizliği konusunda sizi yormadan tüm yağları söküp atan son derece etkili bir üründür.

Yağ çözücü ürünleri arasında doğru ürün tavsiyesi arıyorsanız mutlaka Güleç yağ çözücü ürününü tercih etmelisiniz. Tabaka haline gelmiş ocak ve fırın gibi mutfak eşyalarınızın yanı sıra tencere ve tava altı gibi mutfak araç-gereçlerinizin yağlı kısımları da ne kadar inatçı olursa olsun ovmadan zorlanmadan kısa sürede mutfakta kullandığınız tüm eşyalarınızı ilk günkü yeniliğine kavuşturabilirsiniz.

Özel formülü sayesinde kullanım talimatlarına uyarak kullandığınız takdirde Güleç yağ çözücü sağlığınıza zarar vermemekle birlikte yağlı tüm yüzeylerdeki yağları söker atar. Ayrıca piyasa fiyatlarına göre son derece ekonomik fiyatlarda tüketicilere sunulan Güleç yağ çözücü, tam bir fiyat performans ürünüdür.

İçeriği ve etkisi ile kısa sürede kendisini kanıtlamış olan Güleç yağ çözücü, tüm yağlı yüzeylerde kullanıma uygundur