Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Endüstriyel Bulaşık Makinesi İçin Özel Temizlik Ürünleri

Ev tipi bulaşık makinesi modellerinin yanı sıra bir de kurum yemekhanelerinde, restoranlarda ve otellerde kullanılan endüstriyel yani sanayi tipi bulaşık makineleri vardır. Bu makineler, ev tipi makinelere kıyasla daha fazla bulaşığı daha kısa sürede yıkayarak bulaşıkları tekrar kullanıma hazır hale getirir. Bu nedenle de büyük işletmelerde olmazsa olmaz ihtiyaçlardan birisi de endüstriyel bulaşık makineleridir.

Evlerde olduğu gibi elbette işletmelerde de mutfak hijyeni en önemli konulardan birisidir. Dolayısıyla da işletmelerde bulunan endüstriyel bulaşık makinelerinde tercih edilecek özel temizlik ürünleri de hijyeni açısından önem arz eder. Yıkama deterjanının yanı sıra aynı zamanda ek temizlik ürünleri ile endüstriyel bulaşık makinelerinde tam hijyeni sağlamak mümkündür.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Nedir?

Endüstriyel bulaşık makineleri, ev tipi bulaşık makinelerine göre farklı ve özel teknoloji ile üretilmiş makinelerdir. Bu sayede ev tipi makinelerine oranla daha kısa sürede daha fazla bulaşığı kısa sürede yıkayarak tekrar kullanıma hazır hale getirir. Bu sayede özellikle otel, restoran ve özel kurum yemekhaneleri gibi bulaşığın çok çıktığı mekanlarda işlevsel bir beyaz eşya ürünü olarak kullanılır.

Temel özelliği kısa sürede inatçı kirleri dahi temizleyerek üst düzey hijyen sağlamak olan endüstriyel bulaşık makinesi; paslanmaz çelik aksamı ile her işletmede mutlaka olmazsa olmaz bir üründür. Asgari oranda su ile maksimum temizlik sağlayan endüstriyel bulaşık makinelerinde bir de doğru temizlik ürünleri tercih ederseniz hijyeni daha kusursuz ve etkili hale getirmeniz mümkündür.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Kaç Dakikada Yıkar?

Bulaşık makineleri; ev tipi ve sanayi tipi yani endüstriyel olmak üzere iki farklı grupta üretilir. Ev tipi bulaşık makineleri, endüstriyel bulaşık makineleri ile karşılaştırıldığında daha az bulaşığı daha uzun sürede yıkar. Ancak işletmelerde bu kadar bekleme imkanı olmadığı için ve ayrıca sürekli bulaşık çıktığı için endüstriyel bulaşık makineleri bu beklentileri karşılamak üzere özel teknoloji ile üretilmiştir.

Restoran, cafe, lokanta ve otel gibi sık sık ve çok fazla kişinin aynı anda yemek yemesi nedeni ile çıkan bulaşık da bir anda çok fazla olur. Dolayısıyla da en endüstriyel bulaşık makineleri olabildiğinde kısa sürede çok fazla bulaşığı yıkamaya programlanmış ürünlerdir. Öyle ki; bir endüstriyel bulaşık makinesi ortalama olarak 3 dakika gibi kısa bir süre içinde bulaşık yıkama işlemini tamamlar.

Endüstriyel Bulaşık Makinesine Ne Tür Deterjan Kullanılmalıdır?

Endüstriyel bulaşık makinesi kullanan işletme sahiplerinin en çok sorduğu ve araştırdığı konuların başında kullanılacak olan deterjanın türü ve özelliklerinin nasıl olması gerektiğidir. Çünkü bu tip makinelerde tercih edeceğiniz deterjan, kirleri çıkartmak üzerinde doğrudan etki sağlarken aynı zamanda hijyen seviyesini de belirleyecektir.

Endüstriyel bulaşık makinesi deterjanının içerisinde öncelikle kimyasal maddelerin olabildiğince az olması gereklidir. Ayrıca deterjan tercihi yaparken su sertliği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede söz konusu endüstriyel bulaşık makinesinin modeline göre yüksek performans alabileceğiniz ürünü bulmanız mümkündür.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Deterjan Çeşitleri

Endüstriyel bulaşık makinesi deterjan çeşitleri denildiğinde genelde akla ilk gelen ürün yıkama deterjanıdır. Ancak yıkama sırasında hijyeni sağlamak kadar bulaşıkların sağlıklı yıkanması ve aynı zamanda parlaklığı sağlamak da son derece önemli hususlardır. Bu nedenle de sanayi tipi bulaşık makinelerinde kullanılması gereken birçok deterjan çeşidi vardır.

Yüksek seviyede hijyen sağlayan ve inatçı lekeleri dahi anında çıkarak bir yıkama tableti, endüstriyel bulaşık makinelerinde olmazsa olmaz bir temizlik ürünüdür. Tabletin yanı sıra bulaşıkların parlak olması ve mat bir görünüme sahip olmaması adına parlatıcı bir ürün de mutlaka kullanılmalıdır. Ayrıca kullandığınız su sert yani kireçli ise ve bulaşıklarınızda deterjan kalıntısı kalma riskini ortadan kaldırmak istiyorsanız mutlaka durulama maddesi de kullanmalısınız.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Parlatıcısı

Aktif maddeler içeriğine sahip olan endüstriyel bulaşık makinesi parlatıcıları sayesinde kısa sürede yıkanan bulaşıklarınızdan daha parlak ve daha saydam sonuçlar almanızı sağlayan temizlik ürünüdür. Parlatıcı temizlik ürünü sayesinde bulaşıklarınızın üzerindeki suyun akıp gitmesini sağlarken aynı zamanda yıkama sonrasında bulaşıklarınızın üzerinde su lekesi olmasını engeller.

Endüstriyel bulaşık makinelerinin ısısı bir anda artıp hızlı şekilde soğuduğu için özellikler yıkama sonrasında bardaklar üzerinde su lekesi çok fazla görünen bir sorundur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için parlatıcı kullanabilirsiniz. Bu sayede bardaklarınız pürüzsüz ve lekesiz görünüme kavuşur.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Tablet Deterjanı

Endüstriyel bulaşık makinelerinizde yıkama işlemi için tablet deterjan kullanabilirsiniz. Ancak tercih edeceğiniz tablet deterjan ürününün içeriğine mutlaka dikkat etmelisiniz. Sert su koşullarında bulaşıklarınızı yıkıyor iseniz o halde tablet deterjanın temizleme oranı yüksek olmalıdır. Ayrıca metalleri karartmama, alüminyum ürünlere uygun olması son derece önemlidir.

Güleç Kimya endüstriyel bulaşık makinesi yıkama deterjanları, sert su koşullarında bile mükemmel ve lekesiz temizlik sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla da bu ürünler arasında beklentilerinizi karşılayacağınız ürünleri bulmanız oldukça kolaydır.

Endüstriyel Bulaşık Makinesi Durulama Maddesi

Endüstriyel bulaşık makinelerinde etkili olan temizlik ürünlerinden birisi de durulama maddesidir. Eğer makinenizde kullandığınız şebeke suyunun kireç oranı yüksekse yani sert su ile bulaşıklarınız yıkanıyor ise o halde hem bulaşıklarınızdaki kirece bağlı olarak meydana gelecek beyaz lekelenmeyi hem de deterjan kalıntısını temizlemek için durulama maddesi kullanabilirsiniz.

Durulama maddesi, yıkamanın son aşamasında tüm bulaşıklarınızı hassas şekilde durularken bulaşıklarınız üzerinde deterjan ve kireç kalıntılarının kalmasını engeller. Bu sayede bulaşıklarınızda görünmeye deterjan kalıntıları kalmaz, ser su kaynaklı kireç lekeleri meydana gelmez. Bu sayede yıkama sonrasında kısa sürede yıkanan bulaşıklarınızda bile temiz, hijyenik ve lekesiz görünüm elde edebilirsiniz.