Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Genel Temizlik Ürünleri

 Yaşam alanlarının sağlıklı ve hijyenik ortamlar olması oldukça önemlidir. Bu anlamda yaşam alanlarında belirli aralıklar ile genel temizlik yapılması gereklidir. Genel temizlik kapsamında birçok temizlik malzemesi tercih edilir. Temizlik ürünleri uygulanacağı zeminler ve içerisindeki maddeler gereği çok farklı alanlarda çok farklı lekeler ile mücadele ederler.

 Genel temizlik ürünleri sağlık açısındna herhangi bir kimyasal madde içermezler ve bu anlamda sağlık standartlarına uygun olarak üretilirler. Temizlik ürünleri içerisindeki maddeler gereğince uygulandıkları ortamlarda güzel koku yayılımını da sağlarlar. Bu sebep ile özellikle ev hanımlarının günlük olarak kullanımlarında yer alırlar. Ayrıca temizlik ürünleri özellikle ahşap ve fayans zeminlerde uzun süreli kullanımlar da sağlarlar.

Genel Temizlik Ürünleri Nelerdir?

 Genel temizlik ürünleri kullanım alanlarının geniş olması sebebi ile çeşit çeşit üretilirler. Öyle ki kullanıcılarına hijyenik ve temiz ortamlar sunan bu ürünler, evlerde, iş yerlerind eve okullarda kullanılmak üzere değişik maddelerin karışımı ile üretilmişlerdir. Bu anlamda genel temizlik kapsamında en çok tercih edilen ürünler çamaşır suyu, cif, sıvı deterjanlar, kireç çözücüler, yağ çözücüler, ahşap temizleyici, arap sabunu ve yüzey temizleyici olarak birçok ürünler de eklenerek sıralanabilirler. Öyle ki genel temizlik malzemleri içerisinde parlatıcı etkisi olan madde bulunur. Bu sayede uygulandıkları ortamlarda parlaklık ve canlılık sağlarlar. Genel temizlik ürünleri parlaklıklarının yanı sıra özellikle zeminlerde uzun süreli hijyen ve gerçek temizlik hissi yaratırlar. Genel temizlik malzemesi ürünlerine hemen hemen her yerde ulaşmak mümkündür.

Genel Temizlik Ürünleri Fiyatları

 
Yaşam alanlarını temizleme ürünleri, temizlik malzemesi satılan yerlerde, marketlerde ya da e- ticaret üzerinden satış yapan firmaların sitesinde ulaşıp satın almak mümkün. Genel temizlik malzemeleri içerdikleri maddeler gereğince, kullanım alanarına göre ve marka farklarına göre değişiklik gösterebilirler. Aynı zamanda temizlik malzemeleri satıldıkları ortam ve konum gereği de fiyatlardaki farklılıklara sebep olmaktadır. Genel temizlik ürünleri fiyatları kaliteleri bakımından farklılık göstermiş olsalar da her bütçeye  uygun olarak üretilirler.

Genel Temizlik Ürünleri Seçimi


 
Genel temizlik ürünleri seçilirken öncelik kaliteye verilmelidir. Öyle ki genel temizlik ürünleri kullanılırken ürünlerin cilt ile teması söz konusudur. Bu sebep ile kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Kalitesiz ürünlerin kullanımı cilt tahrişlerine sebep olabilir. Bunun yanı sıra genel temizlik ürünlerinde içerdikleri maddelere de dikkat edilmelidir. Öyle ki içerisinde yer alan maddeler alerjik reaksiyonlara sebep olunmayacağından emin olunmalıdır.


 Genel temizlik ürünleri seçilirken kullanılak ortam ve uygulanacak leke türüne de dikkat edilmelidir. Özellikle zorlayıcı lekeler de genel temizlik ürünü seçimi dikkatli yapılmalı ve doğru ürün satın alınmalıdır. Genel temizlik malzemelerinde yapılan yanlış seçimler beklenilen sonuçlar elde ettirmeyeceği gibi kullanılan zeminlerde tahriş sebeplerine de yol açabilir.

Genel Temizlik Ürünleri Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
Genel temizlik ürünleri alımlarında gösterilen kalite ve fiyat hassasiyeti aslında ürünlerin kullanımlarında da dikkat edilmelidir. Öyle ki genel temizlik ürünleri sağlık standartlarına uygun olarak üretilmiş olsalar da zaman zaman dikkat edilmediğinde sağlık problemlerini de beraberinde getirebilirler. İçerdikleri maddeler dolayısı ile cilt ile çok fazla temasında cilt tahrişlerinde sebep olabildikleri gibi aynı şekilde fazla dozda kullanıldıklarında uygulandıkları zeminlere de zarar verebilirler.

 Genel temizlik ürünleri kullanılırken el ile temas edeceği için uzun kullanımlar da eldiven tercih edilebilir. Aksi takdirde uzun süreli kullanımlarda ellerde yara ibi istenmeyen reaksiyonlar yaşanabilir. Bunun yanı sıra genel temizlik ürünleri kesinlikle göz ile temas etmemelidir. Göz ile teması durumlarında bol su ile yıkanmalıdır. Aksi takdirde gözlerde alerjiye ve diğer sağlık problemlerine yol açabilir. Ayrıca yoğun kıvamlı ve asit bazlı genel temizlik ürünleri kesinlikle su ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Bu sayede tahriş eylemleri ortadan kalkar.

Genel Temizlik Ürünleri Hangi Aralıklar İle Kullanılmalı

 
Genel temizlik ürünleri içerdikleri maddeler gereğince uzun süreli temiz ve hijyenik ortamlar sağlarlar. Bu sebep ile genel temizlik ürünlerinin çok sık kullanımı önerilmemektedir. Bu anlamda genel temizlik ürünleir yüzeylere belirli aralıklar ve düzenli olarak uygulanmalıdır. Genel temizlik ürünleri aynı zamanda ortamların hangi aralıklar ile kullanıldıkları ile de alakalı bir durumdur. Bu anlamda çok sık kullanıma sahip olan ortamlar genel temizlik kapsamında normalden daha sık temizlenebilir. Genel temizlik ürünleri yoğun kıvam ve asidik özellikleri sayesinde temizlik sonrasında dezenekte özelliği gösterdiklerinden uygulandıkları zeminler üzerinde toz gibi istenmeyen kirlerin oluşumunu engellerler.


 Genel temizlik ürünlerine birçok alanda ulaşmak mümkün. Öyle ki marketlerde, temizlik malzemesi satan yerlerde ve internet üzerinden satış yapan firmalar aracılığı ile kolaylıkla satın alınabilir. Bu sebep ile genel temizlik yapılacağı zaman ürünlere ulaşmak oldukça kolay ve pratiktir.