Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Köpük Sabunluk Kullanımının Avantajı

Her geçen gün daha fazla işletme, WC lavabolarında ve mutfaklarında köpük sabunluk tercih ediyor. Köpük sabunluk kullanmanın, su ve sabun tasarrufu yönünden pek çok artısı bulunuyor. Fakat daha çok evlerden ziyade endüstriyel alanda talep görüyor. Bunun başlıca nedeni de; trafiğin yoğun olduğu alanlarda daha fazla tasarruf sağlamasıdır. 

Köpük Sabunluk Nasıl Çalışır?

Köpüren bir sabunluk kabındaki sabun sıvıdır. Dağıtıcı pompaladığında sıvıya hava enjekte edilir. Hala elinizde çok sabun varmış gibi görünse de köpüren sabun daha az sıvı kullanır ve maliyetleri düşürür. Bu nedenle uğrak noktalarda ve kamuya açık alanlarda köpük sabunluk kullanımı, daha az temizlik malzemesi kullanımı gibi bir avantaj sağlar.

Köpük Sabun ve Sıvı Sabun Farkı

Sıvı ve köpük sabunlar arasındaki temel fark, kaplarından dışarı pompalandıktan sonra nasıl göründükleridir. Her iki sabun türü de el yıkama için kullanılabilirken, aralarında bazı farklılıklar vardır. Bu fark, hava ile temas ettiğinde sabunun aldığı fiziksel şekil ile ilgilidir. Temizlik ve hijyen anlamında hangisinin iyi olduğu, içerikleri ile ilişkilidir. Aynı marka temizlik ürününün köpük ve sıvı sabunları, aynı etkiyi gösterir. Bu iki sabun arasındaki bir diğer fark ise; kullanıcıya verdiği histir. Genelde elleri köpürtmek için en azından 10 saniyenizi harcamanız gerekir. Köpük sabunluklarda ise durum farklıdır. Sabun almak için sabunluktaki butona bastığınızda veya sensörünüze elinizi yaklaştırdığınızda, püskürtme ucundan size verilecek olan sabun köpük şekildedir ve köpürtmek için ekstra zaman harcamanız gerekmez.  

Köpük Sabunun Artıları

Diğer türlere göre köpüren sabun kullanmanın çeşitli faydaları vardır. Yeni başlayanlar için sıvı sabundan daha kalın bir köpük oluşturur. Bu, daha az çabayla daha fazla temizleme gücü anlamına gelir. Ayrıca kalın bir köpük ürettiği için ellerinizin çok çabuk kurumasını önlemeye yardımcı olur. Son olarak, hassas bir cildiniz varsa, bu tür sabunlar geleneksel kalıp sabunlarda bulunan sert kimyasalların neden olduğu tahrişi azaltmaya yardımcı olabilir.

Köpük Sabunlar, Kaynak Tasarrufu Sağlar

Araştırmalar, köpük sabunun mikropları yok etmede diğer sabunlara göre daha etkili bir temizlik ortaya koymaz, bu tamamen temizlik ürününün içeriğine bağlı olarak değişen bir durumdur. Ancak, zaten köpürtülmüş halde olan sabunu kullanıcıya sunara kaynak tasarrufu sağlar. Süreci hızlandırır ve daha az sabun kullanımı gerektirir.

Daha Az Atık Oluşturur

Köpük sabunlar daha az kaynak kullanımı gibi bir avantaj sunduğundan, atık oranı da orantılı olarak azalacaktır. Neticede her biri kimyasal bir ürün ve gidere ne kadar az atık gönderilirse, o kadar çevreci olduğu anlamına gelir. 

Sert Yüzeylerde Daha Kolay Temizlik

Fayans derzleri, tezgahlar, lavabolar, tuvaletler vb. gibi sert yüzeylerdeki inatçı lekeleri çıkarmanız gerekiyorsa, muhtemelen normal deterjanların her zaman pratik olmadığını biliyorsunuzdur. Sıvı temizleyiciler, doğrudan temizlenen yüzeye uygulandığında en iyi sonucu verir. Ancak köpükler tüm yüzeylere eşit olarak yayıldığından, sert noktaları iz bırakmadan çıkarmak için harika ürünlerdir.