Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

Parke temizliği, bir evin en önemli temizlik işlerinden birisidir. Zemin kaplama yöntemlerinden birisi olan parke kaplama, temizliği ile göze çarparken aynı zamanda ev dekorasyonunuzu da tamamlayan önemli bir tamamlayıcı unsurdur. Bu nedenle de parke yüzeylerinizin en doğru şekilde nasıl temizlenmesi gerektiğinizi bilmeniz sağlığınız ve temizliğiniz için önemli detaylardır.

Parkeler, püf noktalar bilindiğinde kolay temizlik yapılabilen yüzeylerden birisidir. Özellikle evinizde çocuklarınız var ise parke temizliği daha fazla önem taşır. Parke temizliğinizi yüzeye uygun püf noktaları doğrultusunda doğru yöntemleri kullanarak yaptığınızda yüzeyleriniz hem parlak hem de aynı zamanda tertemiz olacaktır.

Parke temizliği yüzeye uygun şekilde yapıldığında ve doğru temizlik ürünleri kullanıldığında aynı zamana parkelerinizin kullanım ömrü de uzar. Bu nedenle de uyguladığınız yöntemler ve kullandığınız temizlik ürünleri parke temizliği sırasında büyük önem taşır.

Ahşap Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

Ahşap yüzeyler, ev dekorasyonunu tamamlayan şık ve bir o kadar da kullanışlı yüzeylerdir. Doğru temizlik yöntemleri kullanılmadığında ahşap yüzeyler matlaşarak parlaklığını ve şıklığını kaybedebilir. Bu nedenle de temizlik sırasında öncelikle doğru temizleyici ürünler tercih edilerek etkili temizlik yöntemleri kullanılmalıdır.

Ahşap yüzey temizleyici ürünler, yüzeyleri temizlerken aynı zamanda parlaklığını korumasına yardımcı olacak ürünlerdir. Diğer bir önemli nokta ise ahşap yüzeylerin su ile temasıdır. Aşırı su teması ahşap yüzeylerin kabararak deforme olmasına neden olur. Bu nedenle de silme işleminde yer bezi ya da mopun suyu tamamen sıkılmalı ve nemli şekilde silinmelidir.

Ahşap temizliğinin en önemli adımlarından birisi de kurulamadır. Silme işleminden sonra ahşap yüzeyler özenli şekilde kurulanmalıdır. Nemli kalan ahşap yüzeyler, suyu içine hapsettikçe kabarmaya başlar. Bu nedenle de mikrofiber bez ya da havlu ile ahşap yüzeyler silme işleminden sonra kurulanmalıdır.

Ahşap Yüzey Temizleme Yöntemleri

Temizlik, her alanda önemlidir. Elbette temizliğin doğrudan kendisini gösterdiği ve evin genel görünümünü etkilediği alanlardan birisi de ahşap zemin olur.

Ahşap yüzeyleri derinlemesine temizlemek için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemleri sırası ile uyguladığınızda detaylı ve kusursuz ahşap temizliği yapabilirsiniz.

Öncelikle ahşap yüzeyler üzerindeki kir ve lekeler suyu iyice sıkılmış bez ya da mop ile silinir. Silme işleminden hemen sonra havlu ya da mikrofiber vez ile kurulama işlemi yapılır. Ardından ise ahşap parlatıcı kullanarak parlatma işlemi yapmalısınız. Böylece ahşap yüzeylerinizin ilk günkü yeniliği ile parlamasını sağlayabilirsiniz.

Ahşap yüzeylerinizin daima ilk günü yeniliği ile görüntü sergilemesini ve diğer yandan da temizliği anında göstermesini istiyorsanız mutlaka ahşap koruyucu kullanmalısınız. Temizlik sırasında kullandığınız ahşap koruyucu, ahşap yüzeylerinizi darbelere, deformelere ve kirlere karşı koruma altına alır. Böylece uzun süre temizlik hissi verir.

Ahşap Yüzey Temizleyici Nasıl Kullanılır?

yüzey temizleyici

Ahşap yüzey temizleyici ahşap yüzeylerinizi derinlemesine temizleyebileceğiniz etkili bir temizlik ürünüdür. Ancakk ahşap yüzey temizleyiciden yüksek performans alabilmek için nasıl kullanıldığı konusunda doğru bilgiler edinmeniz faydanıza olacaktır. Bu bilgiler sayesinde ahşap yüzeylerinizi kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Geniş ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanılan ahşap yüzey temizleyici, silme suyuna katılarak kullanılır. Ortalama olarak yarım kova suya 1 ila 2 kapak kadar konulduğunda yeterli olacaktır. Bu su ile yıkadığınız yer bezi ya da mopun suyunu tamamen sıkarak ahşap yüzeylerinizi silebilirsiniz.

Ahşap yüzeylerinizde inatçı leke var ise bu durumda ahşap temizleyiciden lekenin üzerine az miktarda dökerek silebilirsiniz. Böylece yüzeydeki inatçı lekeleri de kısa sürede temizleyerek laminat parke gibi ahşap yüzeylerde etkili temizlik sonuçları alabilirsiniz.

En İyi Ahşap Temizleyici; Detax Ahşap Yüzey Temizleyici

Etkili, insan sağlığına dost ve derinlemesine temizlik sunan ahşap temizleyici arıyorsanız Detax ahşap temizleyici ahşap temizliğinde kendisini kanıtlamış olan en iyi ahşap temizleyicidir. Evinizin tüm ahşap yüzeylerinde güvenle kullanabileceğiniz Detax ahşap temizleyici, çocuklu evlerde de kullanılabilen ve ahşap yüzeylere zarar vermeyen formüle sahiptir.

Sürekli basılan ahşap yüzeyler üzerinde ayak izleri gibi inatçı lekeler sıklıkla oluşur. Detax ahşap temizleyici, yüzey üzerindeki tozları alırken aynı zamanda inatçı lekeleri de sizi uğraştırmadan temizler. Anti bakteriyel özelliği sayesinde ahşap yüzeylerde gözle görülmeyen bakteri ve mikroorganizmalar üzerinde güçlü etkiye sahiptir. Bu nedenle de Detax ahşap yüzey temizleyiciyi tercih edebilirsiniz.