Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Antifrizli Cam Suyu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Antifrizli cam suyu özellikle kış aylarında hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü zamanlarda araçların temel ihtiyaçlarının başında gelir. Karlı ve buzlanmadan dolayı tuzlanmış yollarda önden giden aracın tüm çamuru araba camına sıçrar ve eksi derecedeki havanın etkisi ile de camları temizlemek büyük bir zorluk haline gelir.

Görüş açısının kapanmasını engellemek, camlardaki buzu ve çamuru rahat temizleyebilmek için özellikle kış aylarında antifrizli cam suyunun önemi son derece büyüktür. Bu noktada alınan suyun gerçek olduğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde antifriz suyunun donma riski ile karşılaşmak mümkündür. Bu donmanın nedeni ise suyun gerçek antifriz suyu olmamasından kaynaklanır.

Antifrizli Cam Suyu Nedir?

Oto cam suları olarak da bilinen antifrizli cam suyu; kış aylarında -30 dereceye kadar olan havalarda buzlanma riski ile karşı karşıya gelen camları don ve buz riskine karşı korurken aynı zamanda camların temizliğini kolaylaştırarak görüş açısının kapanmasını önleyen üründür.

Silecek suyu haznesine doldurulan antifrizli cam suyu aracınızın kış aylarında görüş açısının daralmasını önlerken hem konforlu hem de güvenli sürüş gerçekleştirmenizi sağlar. İçerisinde özel bileşenler barındıran cam suyunun tüm özelliklerinden faydalanabilmek için tercih edeceğiniz ürünün gerçek yani orijinal cam suyu olduğundan emin olmalısınız.

Antifrizli Cam Suyu İçeriği

Antifrizli cam suyu ürünleri, kışın olumsuz hava koşullarında aracınızın camının buzlanmasını önlerken aynı zamanda önde seyreden araçlardan sıçrayan çamurun kolay temizlenmesini sağlayan bir üründür. Bu ürünlerin içeriği ise kullanımı kolaylaştırmak ve amaca hızlı şekilde ulaşmak adına son derece önemlidir.

İçerisindeki etken maddelerinin yeteri oranda ve doğal şekilde bulunması ürünün etkili olmasını sağlayan en önemli etkendir. Antifrizli cam suyu, ne kadar doğal ve orijinal olursa hava sıcaklığı ne kadar düşerse düşsün etkisi azalmaz.

Etiketsiz Merdiven Altı Ürünler Kullanmayın

Günümüzde piyasada etiketsiz ve merdiven altı dediğimiz birçok antifriz cam suyu adı altında ürünler vardır. Ancak etiketi olmayan ve merdiven altı olarak uygun koşullarda üretilmeyen bu ürünler, araca fayda sağlamamakla birlikte aynı zamanda araca zarar veren ürünlerdir.

Etiketsiz olan cam sularının hazneye konulması ve o ürünün araç içinde dolaşması birçok zarara neden olabilir. Soğuk kış aylarında içeriğinin etkisiz olması sebebi ile bu ürünler camdaki donmayı önlemeyeceği gibi temizlik de yapmayacağı için aracınızın görüş açısını daraltır ve sürüş zorluğu yaşamanıza neden olur.

Yazın Antifrizli Cam Suyu Kullanılır mı?

Her araç için kış aylarında olmazsa olmaz bir gereklilik olan antifrizli saf su, yazın da kullanılabilen bir üründür. Yaz aylarında yüksek olduğu için camlarda donma ve benzeri gibi durumlar söz konusu olmadığından elbette çözdürme işlevine gerek kalmaz.

Cam çözdürmesine gerek olmasa da cam temizliği için de kullanılan ürün son derece önemlidir. Bu nedenle de yazın doğal ve orijinal antifrizli cam suyu kullanılmasının araç için sakıncası olmamakla birlikte aynı zamanda araç cam temizliği için faydası vardır.

Cam Silecek Suyu Nereden Konur?

Cam temizliği ve kış aylarında araç camının buzlanmasını önleyerek temizliğini sağlayabilmek adına kullanılan antifriz cam suyunun önemli olduğu kadar bu cam suyunun araca nasıl ve ne kadar konması gerektiğini bilmek de son derece önemlidir. Cam silecek suyu, aracınızın ön kaput kısmından konulur.

Aracınızın tüm parçaları bildiğiniz üzere ön kaput kısmındadır. Ön kaputu açtığınızda hemen orta kısımda cam suyunu koymanız gereken bir giriş vardır. Bu girişin kapağı vardır. Kapağı açtığınızda bu kısma kolaylıkla antifrizli cam suyunu koyabilirsiniz. Kışın ağzına kadar antifrizli cam suyu koyabileceğiniz bu bölüme yazın da oto cam silme suyu ya da yine antifrizli cam suyu koyabilirsiniz.

Antifrizli Cam Suyu Ne Kadar Koyulur?

Cam suyu haznesine antifrizli cam suyunun ne kadar konması gerektiği biraz da bulunduğunuz şehrin kış hava koşullarına bağlı bir durumdur. Eğer kış şartları ağır geçen ve hava sıcaklığı eksilere düşen bir bölgede iseniz o halde su haznesinin tamamını antifrizli su ile doldurmanızda hiçbir sakınca yoktur. Böylece bu su, kışın eksi derecelerde dahi camınızın donmasını engellerken cam temizliğinizi de kolay yapmanızı sağlayacaktır.

Kış aylarında eksi dereceleri çok fazla görmeyen bir bölgede iseniz o halde isterseniz yarı yarıya karışım yaparak da cam suyu haznesine antifriz suyu ve saf su ya da cam sil eklemesi yapabilirsiniz. Gerçek antifrizli cam suyu kullandığınızda birebir kullansanız dahi aracınıza zarar vermez.

Ucuz Antifrizli Cam Sularına Dikkat

Piyasaya göz gezdirdiğinizde ucuz fiyatlı birçok antifriz cam temizliği ürünü bulmanız mümkündür. Ancak seçim sırasında kriteriniz ürünün fiyatı değil içeriği olmalıdır. Aksi takdirde istediğiniz sonuca varamayacağınız gibi aracınıza zarar verme ihtimaliniz de artacaktır.

Antifrizli cam suyunun kullanım amacının temelinde kış aylarında eksilere düşen hava sıcaklıklarında araç camınızda don olmasını engelleyerek cam temizliğini kolay yapabilmeniz yatar. Bu nedenle de içeriğinin zengin ve doğru olması gerekir. Aksi takdirde ucuz fiyatlı alacağınız ürünler, basit ve içeriğinin doğru olmaması nedeni ile sizi sonuca götürmeyecek ürünlerdir.

Antifrizli Cam Suyu Fiyatları

Cam suyu kullanmanın önemi yaz-kış fark etmeksizin her dönemde önemlidir. Ancak özellikle kış aylarında camda don oluşmasını önlemek ve cam temizliğini rahat yaparak görüş açısını genişletmek için antifrizli cam suyu, her araç için olmazsa olmaz bir gerekliliktir.

Antifrizli cam suyu fiyatları piyasada farklı seviyelerde seyreder. Bu nedenle de ürünler hakkında tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Ancak tercih yaparken ucuz ürün almak yerine tercih edeceğiniz ürünün kullanıcı yorumlarını ve içeriğini dikkate almalısınız. Böylece aracınızın güvenliği için doğru ürün tercih edebilirsiniz.