Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Bulaşık Makinesi Tuzu Kullanmak için 5 Neden

Bulaşık makinesi tuzu, pek çok kişinin kullandığı, bazılarının ise gereksiz bulduğu bir temizlik grubu ürünüdür. Esas olarak taneli sodyum klorür olan bu tuzlar, bulaşıklarınız için sert olabilecek suları yumuşatma görevi gören ve aynı zamanda yumuşatıcı bölmesinin tıkanmasını önler. 

Kimine göre bir tercih kimine göre zorunlu bir seçim. Peki sizin gerçekten bulaşık makinesi tuzu kullanmaya ihtiyacınız var mı? İşte bulaşık makinesi tuzu kullanmak için 5 neden:

1- Bulaşık Makinesinin Bakım ve Onarım Maliyetlerini Azaltır

Her 100 mutfaktan 60’ında kullanılan bir ürün olan bulaşık makinesi tuzu, sağladığı avantajlar nedeniyle bulaşık makinesi arızalarını büyük bir oranda engellemektedir. Makineyi kireçlenmeye karşı etkili bir şekilde koruyan bu ürünler, bakım ve onarım maliyetlerini azaltır. Yıllarca sorunsuz bir şekilde çalışan makinelerin ortak noktalarından birisi tuz kullanmaktır. 

2- Yıkanan Ürünler Daha Az Yıpranır

Bulaşık makinesi tuzunu öne çıkan en önemli özelliklerinden birisi makinenin filtresindeki kirecin birikmesine izin vermemesidir. Eğer filtre tıkanırsa, temizlenmek üzere makinenin içerisinde bekleyen tüm mutfak ürünlerinin üzerine iyi filtrelenmemiş (toz ve küçük partiküllerden yeterince arındırılamamış) su püskürtülür. Bunun doğal bir sonucu olarak da cam, porselen, metal, vb. tüm malzeme türlerinin yüzeylerinde çizilmeler meydana gelir. Bir süre sonra ürünlerde bariz yıpranma belirtileri gözlenebilir. 

Düzenli olarak bulaşık makinesi tuzunun kullanıldığı makinelerde filtreler işlevini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirir ve giriş suyu her zaman iyi bir şekilde ayrıştırılır. Bu da yumuşak bir su ile sorunsuz bir yıkama gerçekleştirileceği anlamına gelir. 

3- Bulaşıklar Daha İyi Yıkanır

İyi bir şekilde filtrelenmemiş bir suyun bulaşıkları ne denli yıkayabileceği açık bir şekilde ortada. Suyun kalitesi, bulaşıkların daha yıkanması için etkili faktörlerden birisi. Ürünlerin yüzeyine orantılı bir şekilde püskürtülen temiz ve yumuşak su, kir ve lekeler üzerinde daha başarılı olacaktır. Bu nedenle makine program bittiğinde ürünlerinizi dolaplara keyifle yerleştirebileceksiniz.  

4- Her Zaman Kolaylıkla Satın Alınabilir

Hem uygun fiyatı hem de her yerde rahatlıkla temin edilebilir olması, bulaşık makinesi tuzu kullanmanız için bir diğer önemli kriterdir. Size en yakın bakkalda, bir süpermarkette veya internet üzerinde (sitemizin üst bölümünde yer alan “Ürünler” menüsü altındaki “Market Tipi Ürünler” yazısına tıklayarak makineniz için tercih edebileceğiniz bulaşık makinesi tuzlarına ulaşabilirsiniz) satın alınabilir. Bu da ihtiyaç duyduğunuz anda sipariş verebilmenizi sağlar. 

5- Günün Sonunda Mutlu Olan Siz Olursunuz

Herkes evinde temizlik işlerinin yolunda gittiğini görmek ister. Hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan makine arızaları ile uğraşmaktansa; çok düşük maliyetlerle makinenizi koruyacak tuzlar kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman satın alabilir, küçük bir kutu içerisinde depolayabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Tuzları Tabletlerle Ayrı Olarak Kullanılır!

Son dönemlerde hepsi bir arada tablet ürünlerinin çokça piyasada yer aldığını görüyoruz. Peki gerçekten vaat edildiği gibi makine ve bulaşıklar için ihtiyaç duyulan maddeleri sağlıyor mu? Genel bulaşık makinesi tabletleri, makine tuzlarıyla birlikte sunulmuyor. Eğer gerçekten farkı görmek isterseniz, her iki şekilde de bir yıkama yapabilirsiniz.