Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Bulaşık Sabunu Tercihi Nasıl Yapılır?

Bulaşıklarınızı yıkarken tercih edeceğiniz bulaşık sabunu hem hijyen hem de sağlığınız açısından büyük önem taşır. Tabak, bardak, çatal ve kaşık gibi mutfak eşyalarınız ya da tencere ve tava gibi mutfak araç-gereçleriniz doğrudan beslenme yolu ile temas ettiğiniz ürünlerdir. Bu ürünlerin hijyenik olması ve temizlik sonrasında da kalıntısız bir şekilde durulanarak kullanıma hazır hale gelmesi son derece önemlidir.

Bulaşık temizliğinde bulaşık makineleri yüksek derecede hijyen sağlar. Ancak kimi zaman bulaşıklar elde de yıkanabilir. Makinede yıkanan bulaşıklar, yüksek derecede yıkanırken hijyen oranı yüksek olurken insan eli bu ısıya dayanamayacağından daha az ısıda yıkanır. Eğer bulaşıklar elde yıkanacak ise bu noktada hem kaliteli, hem hijyenik hem de içeriği temiz deterjan tercihi yapmak en doğrusu olacaktır.

Elde yıkanan bulaşıklar için bulaşık deterjanı tercihi yapacaksanız birçok hususa aynı oranda dikkat etmeniz gereklidir. Gelişi güzle bir markanın gelişi güzel bir bulaşık deterjanı ürününü aldığınızda bu ürün sizin ve sevdiklerinizin sağlığına ciddi boyutta zararlar verebilir. Bu nedenle de temizlik derecesi, içeriği, cilde olan etkileri ve kolay arındırılabiliyor olması dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Her ne kadar bulaşık makineleri daha yüksek ısıda daha hijyenik bir şekilde bulaşıkları yıkıyor olsa da doğru temizlik ürünleri ile elde bulaşık yıkarken de tüm mutfak eşyalarınızda kusursuz ve sağlıklı temizliği yakalamanız mümkündür. Bunun için de mutlaka tercihinizi güvendiğiniz ve birçok özelliği içerisinde barındıran ürünlerden yana kullanmalısınız.

En Önemli Etken Temizleyicilik Derecesi

Bir bulaşık sabunu, temiz ve sağlıklı mutfak eşyaları için birden fazla özelliği içerisinde barındırmalıdır. Bu özelliklerin başında ise temizleyicilik derecesi gelir. Piyasada sayısız bulaşık deterjanı ürünü vardır. Bu ürünlerin her birisinin içeriği ve özellikleri farklıdır. Bu sebepten ötürü tercih yaparken mutlaka araştırmalı ve etkileri konusunda incelemeler yapmalısınız.

Ev hanımları için özellikle yağlı bulaşık temizliği iyi bir bulaşık sabunu ile kolay hale gelirken yanlış tercih edilmiş olan bir bulaşık deterjanı ile de kabus haline dönebilir. Tercih edeceğiniz bulaşık deterjanının bu noktada temizleme kapasitesi yüksek olmalıdır. Özel formüle edilmiş güçlü içerikli ürünler bu noktada yağlı ve inatçı leke olan bulaşıkları kısa sürede temizlik seviyesine ulaştırır.

Temizleyicilik derecesi yüksek olan bulaşık deterjanlarının içeriği özel olarak formüle edilmiştir. Bu özel formülleri sayesinde yağlı bulaşıklarda yağı sabunlaştırarak bulaşıklardan kısa sürede çözünerek temizlenmesini sağlar. Bu ürünler iş gücünden ve zamandan tasarruf etmenizi sağlarken diğer yandan ekonomik olarak da ev bütçesine katkı sağlayacak olan ekonomik ürünlerdir.

İçeriği güçlü olan her bulaşık deterjanının temizlik derecesi yüksek olabilir. Ancak bu noktada bulaşık deterjanı tercihi yaparken de söz konusu ürünlerin temizlik gücünü insan sağlığına zararlı olan kimyasallardan almadığından emin olmalısınız. Eğer bir ürün yüksek derecede zararlı kimyasal barındırıyor ise temizleyiciliği yüksek olsa da diğer yandan insan sağlığına karşı ciddi bir tehdit unsuru haline gelir.

Zararlı Kimyasallar İçermemeli

detax bulaşık deterjanı

Bir bulaşık deterjanında kesinlikle olması gereken özelliklerin başında zararlı kimyasallar içermemesi gelmelidir. Endüstri ve üretim alanında temizlik ürünlerinde etkiyi arttırmak için birçok kimyasal madde kullanılır. Bu kimyasal maddelerden bazıları insan sağlığına zararlı değilken bazı kimyasal maddeler ise insan sağlığına ciddi zararlar verir.

İçerisinde zararlı kimyasallar barındıran bulaşık deterjanı ile bulaşıklarda elde yıkama yapıldığında ne kadar durularsanız durulayın o kimyasalların kalıntıları yıkanmış bulaşıklarınızın üzerinde kalacaktır. Bu eşyaları bir sonraki kullanmanızda ise bu kimyasallar doğrudan siz fark etmeden insan vücuduna girer ve ciddi sağlık sorunlarına kapı aralayabilir.

Kusursuz bir bulaşık temizliği zararlı kimyasallar ile doğru orantılıdır. Pek tabii içeriği temiz ve doğal olan bulaşık deterjanları ile de mutfağınızda kusursuz hijyen sağlayarak sağlığınızı da koruma altına alabilirsiniz. Özellikle ürünlerin köpürmesini sağlamak için kullanılan bazı kimyasallar, ne kadar durulama yaparsanız yapın parçalanmaz ve eşyalarınıza yapışıp kalır.

Bulaşık deterjanı tercihi yapmadan önce mutlaka ürünlerin ambalajındaki içindekiler kısmını bulmalı ve içerisinde hangi kimyasal ve maddelerin olduğuna göz gezdirmelisiniz. Eğer bir bulaşık deterjanı ürünü içerisinde sentetik ve petrokimyasal gibi zararlı kimyasallar var ise kesinlikle bu tür bulaşık deterjanlarını tercih etmemelisiniz.

Bu zararlı kimyasalların yapmış olduğu temizleme işlemlerini gerçekleştiren aynı zamanda insan sağlığını tehdit etmeyen kimyasallar ve doğal ürünler de vardır. Tercihiniz sırasında bu ürünlere yönelmeniz faydanıza olacaktır.

Cilt Dostu Olmalı

Bir evde en çok yapılan işlerin başında bulaşık yıkamam işi gelir. Bulaşıklar kimi zaman bulaşık makinesinde yıkanırken kimi zamanda elde yıkanarak hemen kaldırılır. Hatta ev hanımlarının birçoğu çıkan bulaşıklar bir iki parçadan ibaret ise genelde ellerinde yıkamayı tercih ederler. Dolayısıyla da elde bulaşık yıkarken yine bulaşık deterjanı kullanırlar.

Bulaşıklarınızı sık sık elde yıkıyorsanız elbette temizleyici ve hijyenik bir bulaşık deterjanına ihtiyacınız olacaktır. Bu doğrultuda öncelikle gelişigüzel bulaşık deterjanı ürünü almamalısınız. Temizleyicilik derecesi yüksek ve zararlı kimyasallardan uzak olan ürünlerin aynı zamanda cilt dostu olması çok önemlidir.

Bir bulaşık deterjanının sahip olması gereken önemli özelliklerden birisi de cilt dostu olmasıdır. Bu ürünlerin cilt dostu olup olmaması yine içeriğinde barındırdığı kimyasal ve diğer ürünler ile yakından ilgilidir. Cildinizin bulaşık deterjanına doğrudan temas ettiğini göz önünde bulundurduğunuzda tercih edeceğiniz ürünün cildiniz için de önemi oldukça büyüktür.

Bulaşık yıkama esnasında deterjan ile cilt doğrudan temasa geçer. Eğer ürün içerisinde cilde zararlı olan kimyasal ürünler var ise kısa bir süre içinde cildinizde kuruma, kaşıntı, dökülme, kızarıklık ve benzeri gibi alerjik reaksiyonlar meydana gelecektir. Bu gibi durumlarda o ürünün kullanımı hemen bırakılmalıdır.

Bulaşıklarda temizlik sadece güçlü kimyasallar ile sınırlı değildir. Ayrıca insan cildine ve genel olarak sağlığına zararlı olmayan maddeler ile de temizliği sağlamak mümkündür. Bu nedenle de eğer ilk kez bir ürünü deneyecekseniz içeriğini incelemeli ve ufak boy bir ürün ile deneme yapmalısınız.

Kolay Arındırılabilmeli

Bulaşık deterjanı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli özelliklerden birisi de kolay arındırılabiliyor olmasıdır. Bazı ürünler yıkama sonrasında durulama aşamasına geldiğinizde uzun sürede durulanamayabilir. Bu durum tamamen ürünün içeriği ile ilgili bir durumdur. Bu noktada ürün içeriğinde olmaması gereken maddelerin olduğunu anlayabilirsiniz.

Özellikle ev hanımları alışveriş yaparken diğer yandan ev ekonomisini de düşündüğü için her üründe olduğu gibi bulaşık deterjanı tercih ederken de bulaşık deterjanı fiyatları konusunu tercih sebeplerinin ilk sırasına yerleştirir. Ancak bir ürünün uygun fiyatlı olması demek o ürünün aynı zamanda sağlıklı ve hijyenik olduğu anlamına gelmez.

Piyasada farklı fiyat bantlarında ve farklı özelliklerde bulaşık deterjanı ürünleri olsa da bu ürün yelpazesinin genişliğine aldanmadan sağlığınız için en doğru ürünü tercih etmelisiniz. Zira geniş çaplı bir araştırma sayesinde hem bütçeye uygun hem de kolay durulanabilir ve sağlıklı bulaşık deterjanı tercih edebilirsiniz.

Tercih edeceğiniz bulaşık deterjanının kolay arındırılabilmesinin önemi büyüktür. Kolay arındırılamayacak maddeleri içerisinde barındıran ürünlere sağlığınız açısından mutlaka dikkat etmeniz gereklidir. Bu tarz ürünler görünüşte temiz ve parlak gibi görünse de üzerinde bıraktığı kalıntılar ile sağlığınızı tehdit edecektir.

Tüm Bu Özellikleri Barındıran: Detax Sıvı Bulaşık Deterjanı

Sağlığınız ve aynı zamanda hijyenik olmasını istediğiniz, tüm bu özellikleri içerisinde barındırsın hem de ekonomik olsun dediğiniz bir bulaşık deterjanı arıyorsanız gönül rahatlığı ile Detax sıvı bulaşık deterjanını tercih edebilirsiniz. Temizleyicilik derecesi son derece yüksek olan Detax sıvı deterjan, temizleyicilik gücünü zararlı kimyasallardan değil doğal ağırlıklı ve insan sağlığına dost olan kimyasallardan almıştır.

Bulaşıklarınızdaki yağ lekelerini anında çıkaran özel formüle edilmiş yapısı sayesinde tüm bulaşıklarınızı kısa sürede hijyen seviyesine ulaştırabilirsiniz. İçerisinde zararlı kimyasallar barındırmayan Detax sıvı bulaşık deterjanının formu da kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda güzel kokusu ile bulaşık temizliğinizi ferah kokular ile taçlandırır.

Detax sıvı deterjan, bulaşıklarınızda yağları söküp atarken aynı zaman yemek kalıntısı da bırakmadan üstün hijyen sağlar. Tüm kullanıcılarından tam not alan bu ürün, kolay arındırılabilen içeriği sayesinde yıkama sonrasında anında durulanarak bulaşıklarınızda kimyasal ya da yemek kalıntısı bırakmaz.

Sağlıklı ve hijyenik bir bulaşık deterjanının sahip olması gereken tüm özelliklere sahip olan detax sıvı bulaşık deterjanı fiyatları da bütçe dostu fiyatlardır. Her bütçeye uygun olan fiyatlar ile evinizdeki bulaşık temizliğini beklentilerinizin üzerinde bir hijyen seviyesine detax sıvı bulaşık deterjanı ile ulaşabilirsiniz.