Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Çamaşır Suyu Nedir? Çeşitleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Yaşam alanlarının temizliğinde en sık tercih edilen ürünlerden bir tanesi de çamaşır sularıdır. Öyle ki çamaşır suları ile yapılan temizlik evdeki mikropları yok etmekte en ideal seçimdir. Çamaşır suları içerisindeki sodyum hipoklorit sayesinde zeminlere doğrudan etki ederler. Kullanıldıkları ortamlarda sağladıkları hijyenin yanı sıra fayanslar da üstün beyazlıklar da elde edilir.

Evdeki mikropları yok etmek için kullanılan çamaşır suları, kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getirseler de son zamanalrda dünya genelinde yaşanan virüse etki eder mi soruları sıklıkla üreticilere yönlendirilir. Çamaşır suyu ürünleri kendinizi korumanıza yardımcı olaaktır. Aynı zamanda iş yerinizdeki birçok yüzeyi temizlemek için de çamaşır suyu tercih edilebilir. Çamaşır suyu alternatifleri için firmamız ulaşabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Çeşitleri

Çamaşır suyu ürünleri kendinizi sağlıklı ortamlar da güzel bir yaşam sunmanızı sağlar. Çamaşır suları kullanım alanları oldukça geniş bir kitleye sahip olan temizlik ürünleri arasında yer alır.

Öyle ki zeminler üzerinde oluşan kirlerin giderilmesinin yanı sıra mikropların öldürülmesinde de oldukça etkilidirler. Çamaşır suları üreticileri gereği çeşit çeşit alıcısına ulaştırırlar. Bu anlamda içerdikleri maddeler gereği farklı kullanım alanlarına uygunluk sağlarlar. Çamaşır suları içeridindeki maddeler gereğince mikropları kısa sürede yok eder ve uzun kullanım alanları sunarlar.

Çamaşır suları zeminlerde, fayanslarda ve beyaz çamaşırların parlaklığında kullanılabilir. İçerisindeki sodyum hipoklorist sayesinde kullanıldıkları üründe parlak ve mis gibi koku yayılımına sebep olurlar. Çeşitli çamaşır suyu kullanım alanlarına göre etki etmektedir.

Bunun yanı sıra çamaşır suyu çeşitlerinde kullanılak alan ve ürünler de bilinerek tercih edilmelidir. Bu anlamda ağartıcı özellikleri sebebi ile renkli çamaşırların yıkanmasında kesinlikle kullanılmamalıdır. Tüm çamaşır suyu çeşitlerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kıvamlı Çamaşır Suyu

Çamaşır suyu seçimlerinde insanlar önceliği kaliteye vermiş olsalar da aslında kıvamı da oldukça büyük önem taşır. Temizlik ürünlerinin genel anlamda üretici firmaları tarafından kıvamları farklılık gösterir. Fakat çamaşır sularında yoğun kıvamlar tcih edilmelidir.

Öyle ki yoğun kıvamlar hem daha tasarruflu kullanımlar sunarken, uygulandıkları zeminlerde daha beyazlık ve parlaklık oluştururlar. Kıvamlı çamaşır suyu kullanımı genellikle fayans gibi zemin ya da duvarları olan kısımlarda tercih edilirler. Ayrıca yoğun kıvama sahip olan çamaşır suları su ile karıştılarak kullanılmalıdır. Aksi takdir de yoğun kıvamları sebebi ile uygulandıkları zemin ve ciltlerde tahrişe sebep olabilirler.

Beyaz çamaşırların yıkanmasında da kıvamlı çamaşır suyu tercih edilebilir. Özellikle kış aylarında suyun soğuk olması nedeni ile beyaz çamaşırlardan leke çıkması ya da beyazlamaları oldukça güçtür. Bunu destelemek amacı ile beyaz çamaşırların yıkanmasında yoğun kıvamlı çamaşır suları tercih edilebilir. Kıvamlı çamaşır suları için sitemizi ziyeret edebilirsiniz.

Çamaşır Suyu Kullanım Alanları

Çamaşır suları kullanım alanları oldukça geniş olan ürünlerdir. Öyle ki yaşam alanlarının birçok zemininde çamaşır suyu kullanımı yapıldığı gibi özellikle beyaz çamaşırların temizliğinde de çamaşır suyu tercih edilir. Ayrıca iş yerlerinde ve okullarda da çamaşır suyu kullanımı alanları mevcuttur.

Bu anlamda çamaşır suları banyo, tuvalet, lavabo ve emutfaklarda olmak üzere sıklıkla kullanılırlar. Beyazlatıcı özellikleri sayesinde fayans zeminlerde de oldukça etkilidirler. İş yerindeki birçok yüzeyi çamaşır suyu ile temizlemek, hijyenik ve sağlıklı iş ortamlarının oluşmasını sağlar. Öyle ki çamaşır sularının uygulandıkları ortamlarda ferahlık ettiğinden şüphe yok.

Çamaşır Suyu Nasıl Kullanılır?

Çamaşır suları seçilirken dikkat edilen kalite aslında kullanım aşamasında da birçok detayı beraberinde getirir. Öyle ki çamaşır suları zeminlerde ya da beyaz çamaşırlar da oldukça ölçülü ve dikkatli kullanılmalıdır. Bu anlamda çamaşır suları beyaz çamaşırlar kullanılırken su ile karıştırılmalıdır. Aksi takdir de doğrudan çamaşır suyu etkisi çamaşırlarda tahriş sonuçlarına sebep olacaktır.

Çamaşır suları banyo, tuvalet ve lavabolarda zemin üzerine ortalama bir tatlı kaşığı kadar dökülerek bir fırça yardımı ile dağıtılabilir. ayrıca yoğun kıvamlı çamaşır sularında bir tatlı kaşığı da yeterli olacaktır. Bunların yanı sıra fayans zeminlerde uygulanırken su ile karıştırılarak vilada yardımı ile temizlik yapılabilir. Çamaşır suyu kullanımından sonra zeminlerin mutlaka durulanması gerekir.

Çamaşır Suyu Fiyatları

Çamaşır suları içerdikleri maddeler ve kullanım alanları gereği farklı malzemeler içerirler. Bu malzemeler çamaşır suyunun kıvam ölçüsü de belirler. Çamaşır sularında olan bu farklılıklar sebebi ile fiyat değişiklikleri de ortaya çıkamktadır. Bunun yanı sıra marka farklılığından dolayı da fiyat değişiklerinin görülmesi mümkün. Fakat unutulmamalı ki pahalı çamaşır suları kaliteli anlamına gelmediği gibi ucuz çamaşır suyu da kalitesiz anlamına gelmez.

Bu anlamda çamaşır suyu seçiminde içerdiği maddelere dikkat edilmeli, çamaşır suları arasında anlizler yapılmalı ve uygun fiyatlara sahip olunmalıdır. En uygun çamaşır suyu fiyatlarını sitemizde görebilir ve satın alabilirsiniz.