Bize Ulaşın Tanıtım Videomuz
Yüzey Temizleyici Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temiz bir yaşam alanı insan sağlığını doğrudan etkiler. Her alanda temizlik büyük önem taşır. Bu alanlardan birisi de yüzeylerdir. Özellikle çocuklu evlerde ya da evcil hayvanların bulunduğu ortamlarda yüzey temizliği daha fazla önem taşır. Bu nedenle de yüzey temizliğinde temizlik ürünü seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği mutlaka bilinmelidir.

Yüzey temizliğinde seçtiğimiz temizlik malzememiz öncelikle yüzeye uygun bir temizlik ürünü olmalıdır. Eğer yüzeyde doğru temizlik ürünü tercih edilmez ile derinlemesine temizlik sağlayamayacağınız gibi aynı zamanda yüzey üzerinde lekeler kaldığını da görebilirsiniz. Özellikle yüzey kuruduktan sonra oluşan su lekesi son derece rahatsız edici bir görüntü olur.

Hijyenik yüzeyler için yüzey temizleyici tercih ederken dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu hususlar doğrultusunda yüzey temizleyici tercihi yaptığınızda yüzey temizliğiniz derinlemesine ve kusursuz olacaktır. Yüzeye uygunluk, kokusu, miktarı ve fiyatı dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir.

Yüzeye Uygun Temizleyici Kullanmak

Her yüzeyin özellikleri farklıdır. Bu nedenle de seramik ve fayans ya da parke yüzeyler için kullanılan temizlik ürünleri aynı değildir. Yaşam alanlarında laminat ve benzeri gibi ahşap yüzeyler de tercih edilir. Özellikle ahşap yüzeyler doğru temizlenmediğinde deforme olabilecek yüzeyler olduğundan özellikle ahşap yüzeylerde ahşap yüzey temizleyici tercih edilmelidir.

Ahşap, parke, fayans ya da seramik gibi tüm yüzeylerin özellikleri farklı olduğundan bu yüzeyler için temizlik ürünleri doğru seçilmelidir. Her yüzeyin üzerinde bulunan ve gözle görülmeyen mikroorganizma ve bakterileri farklı oranlarda barındırır. Dolayısıyla da her yüzey için oluşturulmuş temizlik ürününe farklı formüller eklenmiş ürünler tercih edilmelidir.

Yüzey temizliğinde kusursuz bir temizlik elde etmek istiyorsanız mutlaka yüzey türü özellikleri doğrultusunda tercihler yapmalısınız. Örneğin; laminat yüzeyler için kullanılacak olan temizlik ürünleri ile fayans yüzey temizleyici ürünleri farklıdır. Laminat yüzeylerde ahşap yüzey temizleyici ürünleri tercih edilmelidir.

Güzel ve Kalıcı Kokusu Olmalı

yüzey temizleyici çeşitleri

Temizlik hissinin en önemli olmazsa olmazlarından birisi de temizlik kokusudur. Evinizde temizlik sonrasında evinize mis gibi kokular veren en önemli temizlik ürünleri yüzey temizleyici çeşitleri olur. Hem güzel hem de uzun süre kalıcı kokusu olan temizlik ürünleri sayesinde evinizde uzun süre kalıcı bir temizlik kokusunun hakim olmasını sağlayabilirsiniz.

Temizlediğiniz yüzey ister parke yüzey olsun isterse farklı bir yüzey türü olsun yüzeye uygun olan kokulu temizlik ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle parfümlü yüzey temizleyici ürünleri temizlik sonrasında evinize hoş bir koku yayarken bu kokunun uzun süre kalıcı olmasını sağlar. Böylece evinizdeki temizlik hissini de uzun süre yaşayabilirsiniz.

Hoş kokular aynı zamanda temizliğin en önemli sembollerinden birisidir. Bu nedenle de özellikle temizliği ve temizlik kokusunu seven ev hanımları fayans yüzey temizliğinde dahi güzel ve kalıcı kokusu olan yüzey temizleyici ürünler tercih etmeye özen gösterir.

Ürün Miktarı

Yüzey temizliğinde yüzey türüne göre seçim ve kalıcı kokuya sahip olması gibi özelliklerinin yanı sıra aynı zamanda ürünün içeriği ve ürün miktarı da son derece önemlidir. Bu nedenle de yüzey temizleyici tercihi yaparken mutlaka ürünün içeriğine ve ürün miktarına dikkat etmek gerekir. İçeriği temiz ve pH değeri uygun olan ürünlerin aynı zamanda miktar bakımından uygun olması ev ekonomisi açısından son derece önemlidir.

Birçok marka yüzey temizleyici ürünlerini farklı boylarda piyasaya sürer ve tüketicilere sunar. Bu noktada ürünün miktarı ile fiyatı arasındaki dengeye bakılmalıdır. Bu bağlamda piyasada ekonomik boy yüzey temizleyici ürünleri bulmak mümkündür. Gerek parke temizliği gerekse fayans ve seramik yüzey temizliği için ekonomik boyutlarda yeterli miktarda ürün gruplarını bulmak mümkündür.

Hacimli yani yoğunluğu fazla ürünler, ürün miktarı açısından az gibi görünse de diğer yandan kullanım ömrü uzun olan ürünlerdir. Bu ürünler yeterli ürün miktarını ekonomik olarak sizlere sunar.

Yüzey Temizleyici Fiyatı

Temizliğe her alanda önem veren herkes özellikle ev hanımları önemli temizlik işlerinden birisi olan yüzey temizliği ürünlerinde de son derece araştırarak deneme-yanılma yolu ile doğru ürünleri bulurlar. Bu noktada en çok araştırılan konulardan birisi de yüzey temizleyici fiyatları olur. Fiyat konusu, yüzey temizleyici tercihinde dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisidir.

Öncelikle fiyat ve performansın doğru orantılı olduğu kanısı tamamen doğru bir kanı olmamakla birlikte tartışmaya açıktır. Nitekim; Detax gibi ekonomik fiyatlarda tüketicilere sağlıklı ve temiz içerikli yüzey temizleyici ürünler sunan markalar da vardır. Bu nedenle de uygun fiyatlı ürünler tercih edecek iseniz doğrudan ürünlerin içeriğini araştırmalı ve bu yönde karar vermelisiniz.

Her temizlik ürününde olduğu gibi yüzey temizleyici ürünlerde de fiyatların ekonomik olması ev ekonomisi açısından büyük önem taşır. Bu nedenle de tercih sırasında fiyat konusu dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Detax Yüzey Temizleyici

Detax yüzey temizleyici, alanının en başarılı ürünü olmakla birlikte aynı zamanda tam bir fiyat – performans ürünüdür. Her yüzeye uygun olmasının yanı sıra aynı zamanda yüzeylere ışıltı kazandıran, farklı ve uzun süre kalıcı olan kokuları sayesinde evinizde temizlik hissini uzun süre yaşatan ürünlerdir.

Yüzeylerinizin hem ışıltılı hem de diğer yandan parlak görünüme kavuşmasını istiyorsanız Detax yüzey temizleyici tüm beklentilerinizi en üst seviyede sizlere sunar. Detax yüzey temizleyici, birçok temizlik ürününe bütçe ayırmanıza gerek duymadan tek ürün ile yüzeylerinizde kusursuz temizliğe ulaşmanızı sağlar.

İnsan sağlığı açısından en uygun pH değerine sahip olan Detax yüzey temizleyici, sürekli yerlerde oynayan ve gezen çocuklarınız için de son derece sağlıklı ve anti bakteriyel ürünlerin başında yer alır. Bir yüzey temizleyici de olması gereken tüm özellikleri barındıran Detax yüzey temizleyici, beklentilerinizin üzerinde performans sergiler.